Donate to SFC!

Slovak Fashion Council je jediné občianske združenie na Slovensku, ktorého cieľom je rozvoj celkového ekosystému módneho odvetvia. Módu vnímame v širšom kontexte a v tomto pohľade realizujeme od nášho vzniku aj naše aktivity.

Čo teda aj vďaka Vašim 2% dokážeme?

Pomaly ale iste zapisujeme Slovensko na módnu mapu sveta – už od roku 2012 je Slovensko a naši módni návrhári súčasťou London Fashion Week prostredníctvom podujatia International Fashion Showcase. Každý rok sme úspešnejší a budujeme vzťahy s dôležitými odborníkmi z módneho odvetvia z celého sveta. Tvoríme tak povedomie o slovenskej móde a vzbudzujeme o ňu záujem. Je to dlhodobá práca, ktorá si žiada vysokú odbornosť celého tímu a nemalý finančný rozpočet.

London_Janko-9 London_Janko-75

Týmito aktivitami dokážeme aj budovať značku Slovenska ako mladej krajiny s jedinečným talentom.

Aj naďalej chceme rozvíjať charitatívny projekt #DomovNaMame. Najmä v týchto časoch, kedy našu spoločnosť téma utečencov zamestnáva denno-denne. Nechceme túto tému nechať len v titulkoch novín, a tak týmto projektom pomáhame tým najviac bezbranným – deťom a ich mamám. Krajčírske remeslo dokáže ľahko pomôcť – zároveň pomáhame znižovať nezamestnanosť tu na Slovensku.

DnMame1  DnMame2

Aktuálna téma kvalitného vzdelania sa týka aj oblasti módneho biznisu a návrhárstva. Umelecký talent musí byť doplnený biznisovým know-how, ktoré je v módnom ekosystéme veľmi špecifické. Chceme čo najčastejšie umožňovať profesionálom a študentom, aby si mohli svoje vedomosti prehlbovať. Organizujeme workshopy, konferencie a debaty, ktoré majú zmysel najmä vďaka kvalitným speakrom.

AYR1  ayr2

A tiež vieme, že právny pohľad na tému módy je potrebné ukázať aj tým najmladším. Preto už druhým rokom pripravujeme pre deti a teenagerov letnú akadémiu módy.

IMG_5750  IMG_5797

Priniesli sme prví na Slovensko koncept dizajnérskych showroomov, kde je možné na jednom mieste vidieť a kúpiť slovenskú dizajnérsku módu.

Berlinka_Designer Showroom2  Berlinka_Designer Showroom

Rozbehli sme Slovak Fashion Week a neustále sme priekopníkom v nových formátoch podpory a rozvoja módy na Slovensku.

Našim cieľom je umožniť našim návrhárom a značkám, aby mohli svoje kolekcie predávať nielen svojim bežným zákazníkom po jednom kuse, ale najmä uchádzať sa o možnosť predávať svoje kolekcie veľkoobchodne do profesionálnych obchodov a obchodných domov.

A prečo ešte?

– aby sme pomohli rozvoju módneho ekosystému

– aby sme mohli rozvíjať talent šikovných ľudí

– aby sme mohli prezentvoať viac slovenskej módy doma i v zahraničí

Viac o systéme podpory formou darovania 2% z Vašich daní nájdete tu:

www.dvepercenta.sk 

Postup je nasledovný:

Ako poukázať 2% z daní

Pracovali ste ako dobrovoľník?

Ak ste pracovali aspoň 40 hodín ako dobrovoľník v roku 2015, máte možnosť venovať 3% z dane – požiadajte organizáciu, pre ktorú ste pracovali ako dobrovoľník o potvrdenie tejto práce.

Dôležité termíny:

  • do 31. marca 2016 – Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami – Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania
  • do 30. apríla 2016 – Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane)

Popis krokov pre venovanie 2% z dane

Zamestnanci:

  1. Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
  2. Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
  3. Najneskôr do 30. apríla 2016 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska.

A údaje OZ Slovak Fashion Council sú tieto: 

Slovak Fashion Council, o.z.

Panská 17,

811 01 Bratislava

Slovensko

IČO: 42256844

Banka: 2924866460/1100

e-mail: info@slovakfashioncouncil.sk