#nosimSK

#nosimSK

Iniciatíva na podporu slovenskej módy

Dostaňme slovenskú módu do našich šatníkov! Poporíme tak lokálnych dizajnérov, tvorcov a obchodníkov.Všetci nosme slovenskú módu!

Chceme, aby našich dizajnérov bolo vidieť a aby ste vedeli ako sa k ich ponuke dostať.

Kvôli pandémii koronavíru a preventívnym opatreniam prišlo k nútenému zavretiu obchodov a showroomov a zrušili sa módne podujatia. Navyše, málokto v poslednom období myslel na kúpu oblečenia. 

A teda, kedže sa už postupne otvárame novému svetu a hľadáme spôsob ako v ňom existovať s vačšou dávkou ohľaduplnosti a pokory, je na mieste naučiť sa uprednostniť našu ponuku oblečenia pred tou z fast fashion reťazcov. 

Pretože tú našu si každý zamiluje a nevyhodí po prvej sezóne! 

V najťažších časoch korona krízy pomohli predstavitelia kreatívneho priemyslu nám a šili pre nás ochranné rúška, teraz je rad na nás, aby sme podporili my ich. 

Cieľom je zmeniť prístup pri výbere oblečenia. Uprednostnime všetci nákup odevov u domácich dizajnérov, tvorcov a profesionálnych značiek a naučme sa spolu, kde sa dajú slovenské kolekcie a odevy kúpiť. 

Naučme sa spolu nosiť SK a našim dizajnérom, výrobcom, obchodníkom a mnohým ďalším dáme prácu, ktorá má efekt pre našu krajinu. 

Slovenská móda si potrebuje nájsť cestu aj do vašeho šatníka! 

#nosimSK