Darujte 2% a pomôžte Slovensku zapísať sa na módnu mapu sveta

Každý kto má rád a verí slovenskej móde, ju môže podporiť tak, že venuje 2% z daní pre oz Slovak Fashion Council.

Slovak Fashion Council (SFC) je jediné občianske združenie na Slovensku, ktorého cieľom je rozvoj ekosystému módneho odvetvia. Módu vníma v širšom kontexte a tomuto pohľadu prispôsobil svoje aktivity.

Móda nie je len o tom, čo sa radí nosíme. Móda je o dizajne a ten je o tom ako veci fungujú. Dizajn prináša hodnotu, prispieva k vyššej konkurencieschopnosti a prosperite spoločnosti. SFC chce, aby aj Slovensko bolo významným hráčom a malo na svetovej módnej mape svoje stále a dobre viditeľné miesto.

sfc_fbcover

Čo je to Slovak Fashion Council?

Slovak Fashion Council (SFC) je profesionálna nezisková organizácia, ktorá podporuje a rozvíja slovenský módny ekosystém. SFC vzniklo v roku 2011.

Misia:

Našou misiou je rozvoj Slovenského módneho ekosystému s ohľadom na lokálne špecifiká prostredníctvom tvorby dlhodobého programu na rozšírenie príležitostí pre študentov aj profesionálov v módnom odvetví. SFC je oporným profesionálnym miestom pre módne odvetvie na Slovensku a pre zahraničie.

Vízia:

Víziou SFC je zdokonaliť fungovanie módneho priemyslu na Slovensku tak, aby tvoril významnú zložku kreatívneho priemyslu a kultúry na Slovensku. SFC chce dostať Slovensko na svetovú módnu mapu.

Program a aktivity SFC

Zahranične prezentácie:
Už od roku 2012 je Slovensko a naši mladí módni návrhári súčasťou Londýnskeho týždňa módy prostredníctvom podujatia International Fashion Showcase. Každý rok sme úspešnejší a budujeme vzťahy s dôležitými odborníkmi z módneho odvetvia z celého sveta a tvoríme tak povedomie o slovenskej móde a vzbudzujeme o ňu záujem. Je to dlhodobá práca, ktorá si žiada vysokú odbornosť celého tímu a nemalý finančný rozpočet.

Týmito aktivitami dokážeme aj budovať značku Slovenska ako mladej krajiny s jedinečným talentom.

London_Janko-9 London_Janko-75 IFS 2017 - MEMORY: Interactive Fashion Installation

Charitatívne projekty:

Aj naďalej chceme rozvíjať charitatívny projekt #DomovNaMame. Najmä v týchto časoch, kedy našu spoločnosť téma utečencov zamestnáva denno-denne. Nechceme túto tému nechať len v titulkoch novín a tak týmto projektom pomáhame tým najviac bezbranným – deťom a ich mamám. Krajčírske remeslo dokáže ľahko pomocť a podporíme tak možno aj nezamestnanosť u nás.

DnMame1  DnMame2

Vzdelávanie:

Aktuálna téma kvalitného vzdelania sa týka aj oblasti módneho biznisu a návrhárstva. Umelecký talent musí byť doplnený biznisovým know-how, ktoré je v módnom ekosystéme veľmi špecifické. Ako OZ chceme čo najčastejšie umožňovať profesionálom a študentom, aby si mohli svoje vedomosti prehlbovať. Organizujeme workshopy, konferencie a debaty, ktoré majú zmysel najmä vďaka kvalitným speakrom, ktorí si za svoje prezentácie zaslúžia honoráre.

AYR1  ayr2 v4_fashion_conference_notjustalabel_582026701

 

A tiež vieme, že správny pohľad na tému módy je potrebné ukázať aj tým najmladším. Preto už druhým rokom pripravujeme pre teenagerov letnú akadémiu módy.

 

IMG_5750  IMG_5797

Predajné príležitosti:

SFC ako prvé prinieslo na Slovensko koncept dizajnérskych showroomov, kde je možné na jednom mieste vidieť a kúpiť slovenskú dizajnérsku módu.
Našim cieľom je umožniť našim návrhárom a značkám, aby mohli svoje kolekcie predávať nielen svojim bežným zákazníkom po jednom kuse, ale najmä uchádzať sa o možnosť predávať svoje kolekcie veľkoobchodne do profesionálnych obchodov a obchodných domov.
Rozvoj s podpora slovenského retailu je nevyhnutná súčasť rozvoja módneho systému. Aj preto SFC vytvorilo prvú Bratislavskú Fashion mapu. V nej sú zapísané významné módne predajné a showroomové miesta. Nájdete v nej aj prehľadný zoznam módnych podujatí v Bratislave. Mapa je konkrétnym nástrojom na zviditeľnenie slovenskej módy pre domácich aj zahraničných záujemcov.

Berlinka_Designer Showroom2  Berlinka_Designer Showroom Fashion map

 

A prečo ešte podporiť Slovak Fashion Council?

– pomáha rozvoju módneho ekosystému

– rozvíja talenty šikovných ľudí

– prezentuje viac slovenskej módy doma i v zahraničí

 

Viac o systéme podpory formou darovania 2% z Vašich daní nájdete tu:

www.dvepercenta.sk 

Postup je nasledovný:

Pracovali ste ako dobrovoľník?

Ak ste pracovali aspoň 40 hodín ako dobrovoľník v roku 2016, máte možnosť venovať 3% z dane – požiadajte organizáciu, pre ktorú ste pracovali ako dobrovoľník o potvrdenie tejto práce.

Dôležité termíny:

  • do 31. marca 2017 – Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami – Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania
  • do 30. apríla 2017 – Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane)

Popis krokov pre venovanie 2% z dane

Zamestnanci:

  1. Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
  2. Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
  3. Najneskôr do 30. apríla 2017 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska.

A údaje OZ Slovak Fashion Council sú tieto: 

Slovak Fashion Council, o.z.

Panská 17,

811 01 Bratislava

Slovensko

IČO: 42256844

Banka: 2924866460/1100

e-mail: info@slovakfashioncouncil.sk