O nás

Slovak Fashion Council (SFC) je profesionálna nezisková organizácia, ktorá podporuje a rozvíja slovenský módny ekosystém. SFC vzniklo v roku 2011 a jeho zakladateľkou je módna návrhárka Dana Kleinert s mnohými domácimi aj zahraničnými oceneniami.

Misia

Misiou je zvyšovať vzdelanostnú úroveň dizajnérov a profesionálov z odvetvia, prinášať návrhárom a značkám príležitosti na predaj v maloobchode a získavanie veľkoobchodných objednávok; vytvárať možnosti na prezentovanie sa doma aj v zahraničí a je oporným profesionálnym biznis miestom pre módne a textilné odvetvie na Slovensku a pre zahraničie.

Vízia

Víziou SFC je zdokonaliť fungovanie módneho priemyslu na Slovensku tak, aby domáci dizajnéri a profesionáli z odvetvia vytvárali zisk, aby tvorili významnú zložku kreatívneho priemyslu a kultúry a aby Slovensko získalo dôveryhodnosť a vytvorilo si charakteristické povedomie v zahraničí.

Náš tím

Dana Kleinert – info@slovakfashioncouncil.sk

Dana dokončila štúdium textilného dizajnu v roku 2001 a od tej doby vybudovala vlastnú značku pod svojím menom Dana Kleinert. Po výhre Young Creative Entrepreneur pod záštitou British Council sa rozhodla vytvoriť Slovak Fashion Council , ktorý pomáha miestnym módnym návrhárom profesionálne a rýchlo rásť. V roku 2013 získala Národnú cenu za dizajn.

Zuzana Bobíková – zuzana.bobikova@slovakfashioncouncil.sk

Zuzana získala titul MA v strategickom manažmente a v kombinácii so skúsenosťami v kreatívnom sektore chcela podporiť vyvijajúci sa segment módy na Slovensku. Neskôr spolu s úspešnou módnou návrhárkou, Danou Kleinert, vytvorila stratégiu podpory pre slovenský módny priemysel a odvedy vedie Slovak Fashion Council (SFC).

Dominika Mayerová – dominika@slovakfashioncouncil.sk

Dominika je kreatívna PR profesionálka s trojročnou praxou špecializujúcou sa na módu. Medzi jej kľúčové zručnosti patrí rozvoj a implementácia marketingových stratégií, produkcia fotografií, zabezpečenie povedomia v národných a obchodných médiách a spolupráca s vplyvnými ľuďmi. Po práci v Londýne s “etickou módou” sa nedávno vrátila na Slovensko a pracuje pre Slovak Fashion Council, kde pokrýva projektový manažment a online PR aktivity.