Bratislava Fashion Map 2018 je pokrstená!

Vo štvrtok 5. 4. 2018 ráno o 9:30 sa v Primi Lounge v Eurovea konal krst novej Bratislavskej módnej mapy 2018.

Vo štvrtok 5. 4. 2018 ráno o 9:30 sa v Primi Lounge v Eurovea konal krst novej Bratislavskej módnej mapy 2018.

Prvé zábery z krstu vidíte v galérii a citáty z prejavov si môžete prečítať nižšie.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Fotografia: Jarka Črepová

(oficiálne tlačová správa je TU)

Korekcie boli dva krát také veľké, keďže mapa samotná je dva krát taká veľká, a to je pre nás príjemným povzbudením do ďalšej práce. Sme tu za Slovak Fashion Council a sme tu zároveň za dizajnérov, ktorých práca je často krát neviditeľná – vidíme možno 3-5% ich práce, no veľa ich úsilia a tvrdej práce vidieť nie je. Slovak Fashion Council chce nielen naším lokálnym dizajnérom, ale aj majiteľom krásnych obchodíkov a značiek pomôcť zviditeľniť sa. Veľmi si vážime všetkých dizajnérov, značky a prevádzky, ktoré sú v mape zahrnuté a ďakujeme im za ich spoluprácu.“

Dana Kleinert, riaditeľka, Slovak Fashion Council

Slovak Fashion Council pôsobí od roku 2011 a za ten čas sa nám podarilo uskutočniť niekoľko krásnych projektov. Staráme sa o to, aby lokálny dizajn fungoval najmä doma, ale zároveň vykonávame aktivity, ktoré sú na medzinárodnom poli, kde módny trh funguje v iných rozmeroch. Jeden z takýchto projektov je International Fashion Showcase v rámci London Fashion Weeku, kde sa Slovensko zúčastnilo už štyri krát. Tento rok sme prihlásili troch dizajnérov, z ktorých do shortlistu odborná porota vybrala dvoch, čo vnímame ako veľký úspech.”

Dana Kleinert, riaditeľka, Slovak Fashion Council

 

Tento rok Bratislava Fashion Map doslova narástla. Keď sme údaje do mapy zbierali minulý rok, zmestili sa na veľkosť mapy A2 – tento rok narástla takmer dvojnásobne a museli sme ju zväčšiť na A1. Pre porovnanie, v roku 2017 sme mali 43 prevádzok, tento rok ich je 78. Patria tam predajne, concept story, ateliéry, štúdiá, zahrnuli sme do nej aj galérie, ktoré sa venujú móde alebo doplnkom. Keď k číslu 78 prirátame aj našich partnerov, je to plus ďalších 12 zaujímavých miest, kde sa s módou a módnym lifestylom môžete stretnúť. Či už to sú knihy, časopisy, dobré jedlo a pitie, beauty salón – snažili sme sa priniesť lokálnym obyvateľom, ako aj zahraničným turistom mix miest a veľmi príjemný celodenný zážitok návštevy hlavného mesta. Dokopy naša mapa ponúka presne 90 prevádzok, tesne pod hranicou krásnych 100 a veríme, že ak sa bude naša módna scéna vyvíjať a rásť takýmto úžasným spôsobom ako doteraz, budúci rok hranicu 100 určite prekročíme! Vidíme tak, ako sa každý rok posúvame a koľko zaujímavych obchodíkov a značiek vzniká. Veľmi sa tešíme, že sa nám zoznam lokálneho módneho dizajnu rozrastá a že ho môžeme dostať medzi čo najširšiu verejnosť. Okrem toho sme do mapy pridali ďalšie zaujímavé body, odporúčané trasy, legendu pre jednoduché používanie mapy, nové ikonky – a toto všetko navrhlo a graficky spracovalo štúdio Provocation Bureau. Každý ročník mapy je charakteristický aj inou farbou, tento rok sme zvolili farbu roka 2018 Ultra Violet. Dnes sme tu preto, aby sme mapu pokrstili, no ešte nás čaká veľa práce. Budúci týždeň sa chystá tlač jej anglickej verzie a niekoľko najbližších mesiacov budeme intenzívne pracovať aj na mobilnej aplikácii, ktorá ponúkne oveľa viac možností, ako fyzická mapa. Cieľom mapy je zvyšovať návštevnosť obchodov a ateliérov a aplikácia nám prinesie ešte širšie možnosti, ako toto dosiahnuť.”

Zuzana Bobíková, Stratégia a komunikácia pre Slovak Fashion Council

Sme veľmi radi, že sme od samotného začiatku mapy mohli spolupracovať práve s Bratislavským Samosprávnym Krajom, keďže nás spája dlhoročný spoločný náhľad na podporu módneho turizmu na Slovensku.”

Dana Kleinert, riaditeľka, Slovak Fashion Council

 

Chcem sa poďakovať SFC a Dane Kleinert za možnosť tejto úžasnej spolupráce. Má veľký zmysel a veľký potenciál prostredníctvom Bratislava Fashion Map propagovať Bratislavu a bratislavský region. Vidíme, že naša spolupráca má veľký efekt, podporuje to, čo je pre náš region výnimočné a unikátne. Je veľmi dôležité, aby zahraničný turisti spoznali a pochopili, že hlavné mesto, región a celé Slovensko má zaujímavú módnu a dizajnérsku scénu a podporuje kreatívny priemysel v ňom. Zároveň sme presvedčení, že kultúrny turizmus ako celok prináša spoluprácu medzi všetkých zainteresovaných a je práve jednou z oblastí, ktorú sa Bratislavský Samosprávny Kraj v rôznych spoluprácach snaží rozvíjať a podporiť. Gratulujem k tejto zaujímavej a výnimočnej módnej mape, ktorá sa každým rokom rozvíja.”

Agáta Mikulová, Vedúca oddelenia cestovného ruchu, Bratislavský Samosprávny Kraj

 

Máriu Čírovú poznáme nielen ako fantastickú speváčku, ale aj ako osobu, ktorá má podporuje lokálnu módu a má na sebe vždy niečo iné, než diktujú normy. Nesmierne sa tešíme, že prijala ponuku stat sa krstnou mamou Bratislava Fashion Map 2018.”

Dana Kleinert, riaditeľka, Slovak Fashion Council

 

Je pre mňa veľká česť pokrstiť túto skvelú a výnimočnú fashion mapu, ktorá bude určite obrovským prínosom pre ľudí, ktorí hľadajú jedinečné kúsky a ukáže im konkrétne miesta, kde sa dajú nájsť. Veľmi sa teším, že som tu dnes aj napriek tomu, že nie som žiadny módny guru, ale móda ma baví. Pred desiatimi rokmi som nosila rovnošatu – tričko, texasky a tenisky, ale vďaka tomu, že som sa dostala na hudobnú scénu som mala možnosť spoznať sa s ľuďmi, ktorí móde rozumejú a pre ktorých je to náplň práce a oni ma ‚nakazili‘.”

Mária Čírová, slovenská speváčka a krstná mama Bratislava Fashion Map 2018

Mária Čírová bola na krste Bratislava Fashion Map 2018 oblečená v kúskoch od slovenských dizajnérov a značiek: parka od MUSA, kabelka od petra kubíková, brošňa od LK/minilab, legíny od Lenka Sršňová, okuliare od crafting plastics! studio a tieto doplnila vlastnými topánkami.