Lokálna móda má svoju adresu

Lokálnu módu poznáme najmä z časopisov, internetu, či dokonca z módnych prehliadok. Kúpiť sa ju dá výnimočne na občasných podujatiach a v malom počte lokálnych obchodov. A ak nepatríte k tým nadšencom, čo chodia osobne do showroomov k dizajnérom, počet kusov vo vašom šatníku je určite nízky. Ale od dnes sa to zmení.

claf-opening_10

claf-opening_12

claf-opening_14

claf-opening_07

Pražské obchodné centrum Chodov vycítilo lásku svojich návštevníkov k lokálnej a zodpovednej móde a od 11. októbra je tu 500m2 veľký concept store CLAF – Czech Labels And Friends, ktorý ponúka len lokálnych dizajnérov. Primárne samozrejme tých českých, ale spolu s nimi slovenských, poľských či maďarských. Aktuálne tu nájdete viac ako 70 značiek a ich počet bude rásť.

Riaditeľkou projektu je Katarína Kral, ktorá sa profesionálne venuje rozvoju a podpore domácej módnej scény v oblasti maloobchodu. Jej aktivity siahajú od portálu o domácej móde, k projektu City Souls až po niekoľko butikov v Prahe a o CLAF v OC Chodov hovorí: „Je to projekt, ktorý domácu módnu scénu výrazne posunie vpred. Je to výnimočná príležitosť pre každú domácu značku. Predávať svoje kolekcie a výrobky v najväčšom concept store v strednej Európe znamená možnosť rásť a tak budovať svoju značku.“

Slovenské značky exkluzívne zastupuje Slovak Fashion Council. Jeho riaditeľka Dana Kleinert starostlivo vyberala úvodných dizajnérov a kolekcie, ktoré sa dostali na pulty CLAF. „Cítime nielen tú obchodnú príležitosť pre dizajnérov, ale hlavne silnú zodpovednosť voči našim nim. Nie je ľahké stať sa dodávateľom tak veľkého concept storu, a preto sme pripravení našich návrhárov a značky mentorovať a nastavovať systém tak, aby bol dlhodobo udržateľný,“ vysvetľuje rolu SFC jej riaditeľka. V CLAF aktuálne nájdete značky ako Lenka Sršňová, Puojd, Rozbora Couture, MUSA, Tikoki, Maszaryk, Vonkomer, Dana Kleinert, G Clothing, Mile a Ivana Rosová. Ďalšie sú v jednaní o podmienkach.

Slávnostné otvorenie sa konalo v predvečer spustenia do prevádzky a krstnou mamou a ambasádorkou je Helena Houdová, ktorá je známa svojou podporou voči zodpovednej a udržateľnej móde. Keď ju Katarína Kral oslovila, neváhala ani chvíľu a na podujatie vniesla atmosféru plnú podpory a povzbudenia pre majiteľov ako aj dizajnérov. .Dizajnéri spolu s ňou symbolicky strhli strihový papier naaranžovaný na obrovských portálových písmenách obchodu a prví nadšení návštevníci priestor okamžite zaplnili. Videli sme aj modelku Terezu Maxovú, návrhára/stylistu Osmany Laffitu a mnohé iné osobnosti česko-slovenskej scény.

CLAF-u prajeme dlhú a úspešnú kariéru!

Oficiálne fotografie z otváracie eventu nájdete na FB page SFC – tu:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.121085181895978.1073741830.105639680107195&type=1&l=8a76a8cfe3