Lukáš Krnáč, víťaz ocenenia Best Fashion Graduate, na Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW18

Lukáš Krnáč, víťaž ocenenia Best Fashion Graduate 2017, predviedol na Mercedes-Benz Prague Fashion Week svoju novú kolekciu  s názvom „Wanna see my jungle?“, ktorá v sebe spája provokačnú nápaditosť so silným odkazom na vzťah človeka k prírode.

Spolu so študentami z Ateliéru designu odevu a obuvi UMPRUM, Lukáš svojou v poradí treťou kolekciou prezentovanou na Pražskom fashion weeku zahájil v sobotu 17.3. tri dni prehliadok v Clam-Gallasovom paláci a vyslúžil si okamžité pozitívne ohlasy publika a médií.

Fotografia dave.dr
Fotografia dave.dr

Výrazné modely v zelenej, modrej a oranžovej doplnil o jemnejšiu hnedú, sivú a čiernu, a spolu tak vytvoril ucelený príbeh zásahu človeka do prostredia okolo nás, ktorý gradoval každým outfitom. Metaforicky znázornil, ako ľudské pokolenie v prírode nastolilo formu a uhladenosť, ktorá v extrémnych prípadoch prechádza do deštrukcie, klčovania a absolútneho vyhorenia. Toto všetko prostredníctvom 24 outfitov, ktoré sa dynamicky mihali jeden za druhým.

Fotografia dave.dr
Fotografia dave.dr

Kolekciu perfektnú na street style Lukáš vytvoril najmä z ležérnych materiálov a uvoľnených strihov, ktoré previazal pvc opaskami, doplnil plastovými vestami a kabelkami a vysokými ponožkami. Na móle sa modely a modelky vynárali s banánmi, zapaľovačmi, helmou, či dokonca sekerou a v celkovom stylingu dominovala zeleň, ktorou boli jednotlivé outfity poprekladané.

Fotografia dave.dr
Fotografia dave.dr

Lukáš aktuálne študuje na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne, kde ucelenú kolekciu na jeseň a zimu 2018 aj vytvoril. Začiatkom novembra minulého roka mu medzinárodná porota udelila titul Best Fashion Graduate v rovnomennej súťaži, ktorú organizuje Slovak Fashion Council. Deväťčlenná medzinárodná porota na čele s Muriel Piaser, konzultantkou v oblasti módy a PR, sa jednohlasne zhodla na Lukášovom víťazstve a označila ho za módneho vizionára. Kolekciou „Wanna see my jungle?“ potvrdil v Prahe zrelosť svojho prístupu k tvorbe, keď dokázal uchopiť veľmi rozsiahly a globálny koncept kritiky spoločnosti a trefne ho pretaviť do statementových kúskov, z ktorých kričala spracovaná problematika podtrhnutá celkovým konceptom stylingu, hudby, úpravy vlasov a make-upu a nasvietenia počas show. Lukáš dokázal posunúť tradičný koncept módnej prehliadky a pre diváka tak vytvoril komplexný zážitok premyslene podaného príbehu, ktorý je v dnešnom preinformovanom svete ľahko uchopiteľný a vyjadruje jasný postoj, ktorý budú chcieť ľudia nosiť.


Gratulujeme Lukášovi k ďalšej úspešnej kolekcii a sme radi, že sme boli pri jej uvedení.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Celú kolekciu si môžete pozrieť tu.

Titulná fotografia shotby.us.

Fotografie v článku a v galérii dave.dr.