Nominácie BFFA 2018

 

Living Documentary

Dedina
Fragmenty zo Života na dedine. Je séria krátkych fashion videí pre Puojd ku kolekcii Dedina. Videá vznikli počas umeleckej rezidencie v Divadle Pôtoň.

Réžia, strih: Vladimíra Hradecká

Kamera, color grading: Dominik Janovský

Hudba: Katarína Malíková

Grafická úprava: Michaela Chmelíčková

watch

Dedina

 

Agónia
Agónia reaguje na súčasné ekologické a spoločenské problémy. Poukazuje na apatiu, ktorá zásadne ovplyvňuje kvalitu našich životov. Kolekcia je venovaná ľanu, ktorý sa po stáročia pestoval a spracúval aj na Slovensku, ale postupne z našich polí vymizol.

Director, Editor – Vladimíra Hradecká/ Living documentary

Creative concept – Michaela Bednárová/ puojd

Director of Photography, Colorist – Dominik Janovský

Music – Stroon

Graphic Design – Misha Chmelíčková

Production – puojd

Producer- Living documentary, puojd

Model – Katarína Benková

 

Janka Drotárová

Undercover

UNDER/COVER fashion project je rozdelený do dvoch častí. Prvá časť sa skladá z desiatich krátkych videí, ktoré predstavujú len akési fragmenty, útržky. Ide o krátke teasery v rozsahu niekoľkých sekúnd, ktoré majú diváka pripraviť na novú kolekciu. Majú za úlohu priblížiť atmosféru, farebnosť, siluetu novej kolekcie, ale nie úplne odhaliť detaily. V týchto krátkych videách vystupuje jedna osoba. Kamera sa zameriava na detaily, ale aj priestor. Videá sú očíslované od No.1 po No. 10. Nie sú doplnené žiadnou hudbou. Ide naozaj o veľmi útržkovité a priam až strohé spracovanie. Obraz je rozostretý, nie je jasný. Ako hovorí samotný názov kolekcie, UNDER/COVER, výsledok má pôsobiť tajomne, zaobalene, zahmlene…

Druhú časť projekt predstavuje mini fashion film. V tomto krátkom filme je kolekcia a najmä jej atmosféra predstavená cez známu detskú hru, schovávačku. Nejde však o detské spracovanie, cez hľadanie skrytej osoby, ale odpočítavaním do desať sa spustí proces, v ktorom sa dve osoby nedokážu stretnúť. Napriek snahe o kontakt ide o neustále míňanie sa. Podobne ako v prvej časti projektu, aj tu je zachovaný pocit tajomna, ktorý ide ruka v ruke s názvom kolekcie. Video je doplnené hudbou od DJ, ktorý pôsobí pod menom Hey Emil. Jeho skladba Sokol bola použitá aj počas prezentácie kolekcie na Fashion LIVE!. Ide nám tak o vytvorenie jedného homogénneho celku, kde sú všetky štádia prezentácie prepojené a vytvárajú logický a uzavretý projekt.

strih, kamera, réžia: Janka Drotárová

odevy: Petra Kubíková

muah: Mischel Warenits

music: Hey Emil

model: Lenka Demitrovičová/ mix model management /, Lucia Bakošová

 

 

6TH Finger Studio

Gucci x Frieze Detroit
A new musical language was created in the suburb of Belleville in the late 80s. Fusing European pop with Chicago house music, techno music became a Detroit phenomenon attracting the attention of late-night TV dance shows on local channels. In this homage to these historical and regional TV shows and the wider genre of music performance TV from the 80s, a glamorous cast dance to club hits wearing the pieces from the Fall Winter 2018 collection.

Directed by: Adam Csoka Keller

Photography by: Evelyn Bencicova

Executive Producers: Jacqueline Edenbrow and Jack Robinson

Styling: Harry Lambert

Music: Model 500 – ‘Time Space Transmat (Nightdrive thru Babylon)’

Gucci x Frieze Italo Disco
Getting ready for an electric night out in 1984 – Switching between the reality of the teenagers getting ready in their friend’s bedroom to them transforming into glamorous versions of themselves in a kaleidoscopic dream sequence, the pre-roll film ‘Second Summer of Love: Italo Disco,’ by Adam Csoka Keller, captures the fantasy world Italo Disco created. Music: B.W.H – Livin Up

DIVA
Directed by Adam Csoka Keller, with photography by Evelyn Bencicova and an original score by V.R. Alevizos, DIVA is a surreal queer fantasia drawing on contemporary artists in drag, opera, and fashion, set to the text of Ovid. A cast of primarily LGBTQIA+ actors and musicians were invited from across Europe to join Divina in Europe’s most beautiful and ornate concert halls, as well as their battle-worn back stages and dressing rooms. The film centres on an original ‘Aria for Drag Queen and Chamber Orchestra’ by London based composer V.R. Alevizos, written for and performed by UK drag prima donna Divina de Campo. The film’s visual world kaleidoscopes and re-interprets Baroque iconography, archival opera sets, and theatrical costumes with contemporary design elements and drag performance.

Director – Adam Csoka Keller

Original Score –V.R. Alevizos

Libretto based on original text “Medicamina Facei Faminaea” by Ovid

Sound Design –Arielle Esther

Cinematography –Igor Smitka

Art Direction & Photography – Evelyn Bencicova

Costume Design –Idan Gilony

Production Manager – Tatiana Makrinova

Writer –Nick Bonadies

 

 

 

Oliver Agency

The Gift

To, čo nosíme, o nás hovorí viac, než aký máme vkus, koľko peňazí míňame či aké máme záujmy. Oblečenie je súčasťou našej komunikácie s naším okolím, vyjadruje naše ja. Pre LGBT ľudí je to priamo podstata ich ja, ktorú v našej spoločnosti stále buď skrývajú, alebo čelia hlúpym narážkam na každom kroku.

Ešte predtým, než sa rozhodnú čeliť spoločnosti, často zisťujú, že nenájdu pochopenie ani u svojich najbližších. Film „The Gift! je práve o pochopení syna otcom a ukážkou toho, že často nepotrebujeme ani slová, ak ich nahradíme činmi, a ukazuje, že Miklosko Fashion Design je pre všetkých, ktorí sa neboja vyjadriť svoje ja módou, či už sú LGBT, alebo nie.

Client: @Miklosko Fashion Design

Creative director/Script: Juro Bartos

Client service director: Tina Andrušková Bineva

Director: Roman Valent

DOP: Igor Smitka

Actors: Ján Jackuliak, Elena Kolek Spaskov, Jakub Škorvaga

Editor: Filip Malásek

Music: Jan Čechtický

Styling: Zuzana Laučíková

Makeup artist: Michaela Warenitsová

Production: JOJ Production – Katka Kintlerová, Naty Bellová, Oliver HUB