Vianočné dizajnérske nákupy

Je tu výnimočná príležitosť na doplnenie vianocnych darčekov, alebo pre potešenie seba samých. A nejde len o nerozvážne a rýchle nakupovanie v obchodných centrách. Vianočné dizajnérske nákupy v Showroome v Kontajneri Riviera ponúkajú lokálnu tvorbu módnych návrhárov a balíčky dostanete s kvalitným dizajnom, jedinečným príbehom a celou story o každej kolekcii. Navyše budete nakupovať v nákazlivo pohodlnej a nenútenej atmosfére výnimočného gastro a cafe pointu z lodných kontajnerov, ktorých autorom je Oliver Kleinert, architekt ocenený cenou CEZAAR za projekt Šafko.

Celý event tu: https://www.facebook.com/events/122302411882342/

Výbez značiek a dizajnérov má na starosti SFC. Zo Slovenska vybrali to ideálne pre túto príležitosť a podľa skúseností je mix značiek overený pre klientelu tohto už pravidelného podujatia. Showroom ponúkne aj výber českých značiek. Výber sa konal v spolupráci s najväčším fashion concept storom v Čechách – s CLAF. A teda aspon v sobotu tu budeme mať na chvíľu ich osobitú atmosféru.

Vianočné dizajnérske nákupy budú v sobotu 9.12. od 13:00-21:00 otvorené nepretržite.

Nájdete tu:

CLAF chodov – výber z českého concept storu CLAF z OC Chodov – CLAF Chodov je unikátny priestor s lokálnou módou a dizajnom v Čechách a Slovensku. Je to miesto, v ktorom nájdete viac ako 100 značiek a mien, ktoré ctia remeslo, pre ktoré je práca a tvorba radosťou a ktorá myslí nielen na seba, ale i na prostredie okolo.

CLAF Chodov

Andrea Vonkomerová: Nové, ako aj klasické plédy v krásnych farbách od Andrea Vonkomerova

vonkomerova1 vonkomerova2 Andrea Vonkomerova

Verbua: Tvoria luxusné kožené tašky, peňaženky, opasky a doplnky verné remeslu nimi zdedeného francúzskeho brašnárstva. V roku 2013 otvorili ateliér v Bratislave s cieľom predstaviť ručne vyrábané kožené produkty, pri ktorých kladú dôraz na ich funkčnosť, trvácnosť a eleganciu.

verbua1 verbua2 verbua3

ALATE hat and millinery: V ALATE hat and millinery sa mieša elegancia, extravagantnosť aj každodenne nositeľná móda. Slovenský dizajn výtvarníčky Kataríny Žgančíkovej sa vyznačuje hravou farebnosťou a rafinovaným tvarom. Klobúk pristane každému.

alate1 alate2 Alate hat and milinery

LÁV: LÁV už nie je len magazín. Svoje posolstvo a minimalistický dizajn prenáša do prvej módnej línie LÁV Is All You Need by LEMUR. Aj magazíny, aj kolekcia – všetko u nás nájdete.

lav1 lav2

Uashmama: Prateľný papier – Celulóza + latex = prateľný papier UASHMAMA. Aký je? Na pohľad vyzerá ako koža, ale na dotyk je mäkký a poddajný. Je veľmi pevný, ale ľahký. Je štýlový a tiež ekologický a recyklovateľný.

A hlavne! Je prateľný alebo aj vodeodolný. Vyrába sa z celulózy z odpadového dreva, ktoré pochádza výhradne z oblastí s regulovanou ťažbou. Do niektorých druhov papiera sa naviac pridáva malé množstvo latexu, vďaka kterému je papier odolnejší. Výroba prebieha ručne, a teda je je každý kúsok originál.

OVÁ: Šperky, ktoré ťa identifikujú. Zastavte sa pre úžasné autorské šperky z plexiskla OVÁ.

ova

Mylo: „Všetko od Mylo je úžasné! Mám mydlo, olej a pleťovú vodu a všetko sú výnimočné a voňavé produkty, ktoré účinkujú okamžite. A v neposlednom rade… prírodná kozmetika v sklenených vratných obaloch – HURA!“

mylo1 mylo2

ODIVI: Zakladateľka značky Iva Bukertová charakterizuje značku ako hru štruktúr a materiálov. Vo svojich návrhoch pracuej s geometrickými tvarbi a využíva siluetu ženského tela, tak aby mohla znížiť odpadový materiál z tvorby.

 

 

Zlatica Hujbertová – Fashion Designer: „Odev vznikol z túžby zakryť niektoré časti tela preto, aby boli zámerne zdôraznené.“ Pre Zlaticu Hujbertovú je práca koníčkom a životné skúsenosti a okamihy jej inšpiráciou. Módou vyjadruje svoje ja.

hujbertova

 

Lenka Sršňová: Krásne vzory, krásne farby, extravagantnosť a jedinečnosť, to je FULLOVE by Lenka Sršňová. Kolekcia inšpirovaná slovenským maliarom Ľudovítom Fullom. showroomoch.

srsna5 srsna4 srsna3 srsna2 srsna1

Dana Kleinert – úplety od dizajnerky s Národnou cenou za dizajn

puojd: „Naše kolekcie i jednotlivé dizajnérske kúsky vznikajú koncepčným uvažovaním profesionálnych dizajnérov, preto je estetika spracovania na vysokej úrovni. Spolupracujeme s grafickými i produktovými dizajnérmi, písma používame výlučne slovenské. Od návrhu až po realizáciu dbáme na etický priebeh a ekologický dopad. Netvoríme nadbytky. Podporujeme lokálnu výrobu. Naše výrobky sú vytvárané priamo v dielni Puojdu i v profesionálnych firmách na Slovensku a v Čechách.“

tikoki: Tenisky tikoki sú vyrábané na Slovensku, z prírodných materiálov, bavlny a kaučuku. Na dizajne sa podiaľajú domáci tvorcovia a pripravujú aj personalizované objednávky.

Slovart – vydavateľstvo najlepších kníh: Výber kníh o diazjne móde a fotografii. Ale aj niečo o varení, cestovaní či pre deti.

OneSock: Predávjú sa po jednej ponožke. Nakombinujte si svoj pár!Každá ponožka je unikátna a má svoj príbeh. Preto ich predávajú po jednej, a nie v pároch. Kombinujte, užívajte, buďte slobodní.

onesock3

Leeda

ADVA Womenswear

BEST FASHION GRADUATE 2017:

Krnac Lukas: Tohtoročný víťaz ocenenia Best Fashion Graduate Krnac Lukas ponúkne kúsky z jeho aktuálnej kolekcie Sedem, ktorá tématizuje význam siedmych hriechov v dnešnej dobe a získala si aj hlavnú porotkyňu Muriel Piaser z Francúzska, ktorá Lukáša označila za budúceho módneho vizionára!

lukas3 lukas2 lukas1 lukas4 lukas6

Pavol Dendis: Na svoje si u nás prídu aj páni! U študenta odevného dizajnu na VŠVU a tohtoročného finalistu – nominanta na ocenenie Best Fashion Graduate Pavol Dendis nájdete bundy, košele aj kabáty.

dendis2 dendis1 dendis3

Vivien Babicova: Autorské a ručne vyrábané kabelky od Vivien Babicova tiež nájdete v Showroome Riviera. Vivien študuje odevný dizajn na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne a tento rok bola takisto jednou z nominantov- finalistov na cenu Best Fashion Graduate.

vivien1 vivien2 vivien3 vivien4

Terézia Feňovčíková: Originálne kúsky z dielne študentky odevného dizajnu na VŠVU Terézia Feňovčíková, ktorá sa so svojou kolekciou STREET ORCHIDS stala víťazkou Fresh Designer na Fashion Live! 2017

fenovcikova1 fenovcikova2 fenovcikova3

Lucia Svecova: Mladá a talentovaná absolventka odevného dizajnu na VŠVU Lucia Svecova už stihla okrem svojej kolekcie vytvoriť aj kolekciu merchu pre rapera Strapa. Pod značkou Dezert tvorí „dobroty“ pre dámy na každý deň.

svecova1 svecova2 svecova3

 

Význam showroomu:

Vianočné dizajnérske nákupy majú formu showroomu. Znamená to, že toto podujatie prezentuje a prináša kolekcie návrhárov a značiek, ktoré nie je možné kúpiť bežne v našich obchodných centrách. Showroom je teda výnimočná možnosť pre návrhárov prísť so svojimi kolekciami priamo medzi zákazníkov. A záujemcovia o dizajnérsku a originálnu módu majú tak možnosť vidieť a najmä aj odskúšať si tieto dizajnérske modely. Rovnako zaujímavé je vidieť aj ceny a kvalitu materiálov a prevedenia. Príjemným bonusom je príležitosť stretnúť sa s návrhárom osobne a možno aj vymyslieť nejaký model na mieru.

Časovo limitovaný predajný event je aj vysoko efektívnou možnosťou pre samotného návrhára, ktorý nemusí mať vlastnú predajňu a takýmto spôsobom sa dostane priamo k ľuďom a môže predávať svoje modely. Možno aj získavať objednávky na ďalšie. Suma sumárum: showroom je výnimočnou (aj biznis) príležitosťou pre návrhára aj zákazníka, pretože prostredníctvom módy podporuje zdravý biznis a zároveň skvalitňuje kultúrne prostredie.

 

vianocne-dizajnerske-showroomy