Workshop Letnej akadémie módy pre kid. shop up

Leto sa pomaly blíži a spolu s ním Slovak Fashion Council (SFC) opäť prinesie už 4. ročník Letnej akadémie módy (LAM). Preto sme už teraz využili príležitosť ukázať malým módnym nadšencov, ako to na našej letnej akadémii vyzerá a počas májového vydania kid. shop up-u sme v Starej Tržnici usporiadali workshop Letnej akadémie módy spolu s dizajnérkou Zlaticou Hujbertovou.

sfc-workshop-lam-pre-kid-1

LAM tvorí týždňový program, ktorý kopíruje reálny proces tvorby módnej kolekcie – od moodboardu po záverečnú prezentáciu kolekcie. Program vedú profesionáli z módy a umožňujú deťom autenticky spoznať podstatu tohto a súvisiacich povolaní v praktických úlohách.,

hovorí Dana Kleinert, riaditeľka SFC.

sfc-workshop-lam-pre-kid-9-b

Pre deti boli na workshope počas kid. nachystané základné strihy šiat, ktoré si mohli podľa svojich predstáv a fantázie dotvoriť. Spolu s dizajnérkou Zlaticou Hujbertovou strihali a tvorili rôzne dekorácie z látok, ktoré im následne naša nepočujúca pani krajčírka Anna Benčová na šaty našila. Deti mali možnosť pracovať s látkami rôznych štruktúr, vidieť akým spôsobom s nimi treba zaobchádzať a ako ich čo najlepšie využiť. Zlatica pomáhala deťom dať ich nápadom skutočnú formu a popri tom vysvetľovala proces tvorby šiat od nápadu až po konečný produkt. Malé dizajnérky si tak mohli priamo na vlastnej koži vyskúšať, koľko času treba venovať ušitiu šiat, ktoré každodenne nosíme, ale málo krát si uvedomíme, koľko práce sa za nimi skutočne skrýva. Naša letná akadémia a workshopy tak dávajú možnosť popri tvorivej práci vzdelávať deti ohľadom zodpovednosti a udržateľnosti v módnom priemysle, čo je pre nás veľmi dôležité.

sfc-workshop-lam-pre-kid-18-a

Cieľom  Akadémie je formovať zdravý názor na módu. Ukázať rôzne formy kreativity v tomto segmente ako aj predstaviť reálne procesy tvorby kolekcie v spolupráci so súvisiacimi profesionálmi.,

dodáva Dana Kleinert. SFC zo skúseností vie, že vzdelávanie je kľúčové, ak chceme, aby slovenská móda bola kvalitná a aby ju robili profesionáli. Mladú generáciu navyše ovplyvňuje pretlak informácií, a preto má forma týždňového vzdelávacieho programu priniesť objektívny pohľad na svet módy, aby deti a teenagerov zorientoval a pomohol im objaviť či rozvinúť svoj talent.

sfc-workshop-lam-pre-kid-2

Malé návrhárky odchádzali z workshopu s originálnymi šatami podľa vlastných predstáv. Každé z nich boli niečím iné a jedinečné.  Všetky detské dizajnérske výtvory si môžete pozrieť na fotkách nižšie a my sa už teraz tešíme, na všetky nápady a dizajny, ktoré prinesie Letná akadémia módy.

sfc-workshop-lam-pre-kid-28-b

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.